Príprava na putovanie

Príprava na putovanie

Fyzická príprava

Ak sa rozhodnete vydať na cestu, myslite na to, že vás čaká množstvo kilometrov chôdze v rozmanitom teréne. Obohaťte svoj život o pohyb, začnite kratšími prechádzkami, vyrazte do prírody a postupne zvyšujte dĺžku a náročnosť trasy. Cesta má 10 úsekov, ale vy si môžete vytvoriť svoje vlastné „tripy“. Inšpiráciou pre vás môžu byť zaujímavé body, ktoré sme zaradili do mobilnej aplikácie rurAllure.

Obuv

Obuv pre vás bude pri putovaní veľmi dôležitá. Zvoľte si kvalitné a pohodlné topánky, vhodné do terénu, ktorým sa budete pohybovať. Ochráni vás to pred bolesťou a dovolí vám to sústrediť sa iba na putovanie, krásy okolia a duchovný rozmer cesty.

Oblečenie

Zvoľte si oblečenie vhodné pre ročné obdobie, predpoveď počasia a prostredie, ktorým budete putovať. Nezabudnite na ochranu proti silnému slnečnému žiareniu, kliešťom, dažďu a chladu.

Lekárnička

Vezmite si lieky, ktoré užívate, lekárničku s dezinfekciou, obväzom, leukoplastom na pomoc pri drobných poraneniach, ochranu proti kliešťom a hmyzu, krém s UV filtrom, resp. upokojujúci krém po opaľovaní. Nezabudnite na nabitý mobil, aby ste si vedeli v prípade potreby privolať pomoc.

Ubytovanie a strava

Na trase pútnickej cesty je možné využiť rôzne druhy ubytovania. Od pútnického, cez menšie penzióny až po rodinné hotely. Nezabudnite si ubytovanie rezervovať dopredu. Sledujte recenzie, aby ubytovanie splnilo očakávania, na ktorých vám záleží a bolo pre vás miestom oddychu a pokoja.  
Zoberte si so sebou vodu, aby ste mohli dodržať pitný režim, a niečo „na zahryznutie“. Pozdĺž cesty budete mať možnosť navštíviť obchody alebo reštaurácie, ktoré vám umožnia občerstviť sa ochutnať regionálne špeciality a nabrať sily na ďalšie putovanie.