Találkozás a Jeruzsálemi Úttal a Magyar Zarándokút zarándoklatán
A Magyar Zarándokút évnyitó zarándoklatára március 30.-tól (Nagypéntektől) április 6.-ig került sor. A zarándoklat Budapestről, a Gellérthegyi Sziklatemplomtól indult és a Duna folyását követve, többek között Ráckevét, a Szelidi-tavat és Kalocsát érintve Baján fejeződött be.
Méhes Richárd, a Via Mariae polgári társulást képviselve Molnár András Józseffel részt vett a zarándoklaton, amelyen a Jeruzsálemi Út tagjai is részt vettek. Mindkettejük Soltnál csatlakozott a csoporthoz.
A zarándoklaton megismerkedtek a Jeruzsálemi Úttal, melyet ketten képviseltek, egy Linz mellől érkező (Johannes) és bécsi zarándok. Lengyelországból is érkezett zarándok. Ez egyben találkozó is volt, mivel a Jeruzsálemi Útnak kapcsolatokra van szüksége az egyes országokból (Lengyelországból, Szlovákiából és Magyarországról, valamint sok más országból is).
A Jeruzsálemi Út Finisterrát köti össze Jeruzsálemmel. Az út érinti Santiago de Compostellát, Szent Jakab apostol sírhelyét is. Az Atlanti-óceánnál fekvő Finisterrába a Santiagóba igyekvő zarándokok is elzarándokolnak, ahol megnézik a napnyugtát. Jeruzsálem a Szentföldön található és az első zarándokhely volt, ahová már korán érkeztek zarándokok. Még a középkorban is látogatták, majd a zarándoklás veszélyes volt a Szentföldre, ezért Róma és Santiago de Compostella lett a zarándokok fő célpontja. Jeruzsálem amellett, hogy Jézus Krisztus tevékenységének színhelye volt, keleten található és mondhatni itt kell a nap.
A találkozón megegyeztek, hogy egy júniusi hétvégén Pozsonyban és környékén tartanak egy részletes megbeszélést.
Április 3-án, kedden közösen a Magyar Zarándokúton zarándokoltak Soltról Hartára. Nagyrészt a Duna mentén, a bicikliutat követve haladtak. Szép idejük volt, néha kellemetlen szél fújt, valahol pedig nagyon meleg volt. Az úgynevezett Alföldi Dunakanyarnál elbúcsúztak egymástól a zarándokok és visszaindultak Soltra, ahonnan autókkal mentek haza illetve Budapestre.